Jaki telewizor kupić – Philips 65PUS7601 – 65 cali 4k test

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test czyli Ambilight + super czerń prosto z Holandii! 65-calowy ekran, świetny system Ambilight, głęboka czerń dzięki wygaszaniu strefowemu – Philips 65PUS7601 ma się czym pochwalić. Wszystkie te oraz wiele innych zalet omawianego telewizora plasują go w ścisłej czołówce dużych odbiorników z wyższej półki cenowej. Chcesz dowiedzieć się o nim więcej? Zapraszam do mojego testu telewizora Philips 65PUS7601.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test – Made in Holland

W minionym roku wiele mówiło się o telewizorze Philips 65PUS7601, który okazał się najlepszym odbiornikiem TV od Holendrów w 2016 roku. Zdobył nawet nagrodę EISA w kategorii BEST BUY LARGE SCREEN TV 2016-2017.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test grubo ciosanej konstrukcji

Obecnie daje się zauważyć trend, że telewizory z najwyższych półek powracają do korzeni pod względem masywności konstrukcji. Philips 65PUS7601 z racji swoich gabarytów również wydaje się masywny, a nawet można pokusić się o stwierdzenie „grubo ciosany”. Niemniej, ramki są odpowiednio cienkie (nie więcej niż centymetr grubości), a całość jest solidnie spasowana. Jak przystało na nowoczesność sprzętu, stoi on na dwóch eleganckich, nieco niepasujących do ekranu nóżkach. Mimo ich skromnego wyglądu, bez problemu dźwigają niemal 28 kg odbiornik. Jego grubość na poziomie niemal 7 cm jest determinowana obecnością świetnego systemu Ambilight.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test dla oczu

System Direct LED zamontowany w telewizorze Philips 65PUS7601 robi robotę. Tworzone przez nie sfery są niezależne od siebie, dzięki czemu sprzęt uzyskuje naprawdę głęboką czerń. W jakości UHD diody LED mogą nieco niedomagać ze względu na swoją dosyć wąską paletę barw. W przypadku gorszych jakości prezentowanych treści paleta jest reprodukowana w 100%.
W telewizorze Philips 65PUS7601 znajdziemy technologię Micro Dimming Premium, która dba o odpowiednio wysoki kontrast. Analizuje ona obraz w 6400 strefach, które oddzielnie optymalizuje. Poza tym za realizm palety barw oraz realizm prezentowanego obrazu dba technologia High Dynamic Range. Przy wymienianiu funkcji wpływających na jakość obrazu nie można zapomnieć o Perfect Pixel Ultra HD. Ten algorytm umożliwia konwertowanie obrazu do jakości 4K Ultra HD, dzięki czemu obraz pozostaje zarówno ostry, jak i płynny.
Wiele można napisać również o lokalnym wygaszaniu. Telewizor Philips 65PUS7601 bije pod tym względem inne odbiorniki na głowę. Nie znajdziemy tu efektu halo ani niekontrolowanych jaśniejszych lub ciemniejszych segmentów.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test dla ucha

30 W głośniki wspierane przez dźwięk DTS Premium pozwalają uzyskać bardzo dobre jak na telewizor brzmienie oraz imitację dźwięku przestrzennego. Nie uświadczymy tu zbyt rażących zniekształceń sygnału audio, jednak jak to bywa w odbiornikach, prezentowany przez nie dźwięk nie należy do najmocniejszych stron. Philips 65PUS7601 pod tym względem radzi sobie jednak nieco lepiej od konkurencji.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test sprawności interfejsów

Kwestia interfejsów i portów również prezentuje się dosyć standardowo, jak przystało na nieco wyższą półkę jakościową. Znajdziemy tu 4 porty HDMI, 3 porty USB, optyczne wyjście cyfrowe audio, wyjście słuchawkowe, komponentowe, DVI Audio, Scart i LAN. Nie mogło oczywiście zabraknąć modułu Wi-Fi.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test Ambilight – czyli to, czego u konkurencji nie znajdziesz!

Jedyny w swoim rodzaju i niespotykany u konkurencji,  System Ambilight zamontowany w telewizorze Philips 65PUS7601 jest naprawdę świetny. Doskonale uwypukla on głębię czerni i znacząco poprawia komfort konsumowania treści na ekranie odbiornika.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test zaawansowanej funkcjonalności

Funkcjonalność telewizora Philips 65PUS7601 w dużej mierze opiera się na świetnym systemie operacyjnym Android 5.1 Lollipop, który słynie z mnogości aplikacji i gier dostępnych w sklepie Google. W ramach Smart TV telewizora Philips 65PUS7601 uzyskujemy Hbb Tv, MultiRoom, przeglądarkę internetową, serwisy społecznościowe, SimplyShare, czy dostęp do witryn streamingujących. Oczywiście nie mogło zabraknąć pełnego wsparcia dla urządzeń mobilnych komunikujących się z telewizorem. Pewną dysfunkcją dla niektórych konsumentów może okazać się brak technologii 3D.

Jaki telewizor kupić – Philips  65PUS7601 – 65 cali 4k test – słowo podsumowania

Test Philipsa 65PUS7601 zaprezentował, że Holenderska firma jest w świetnej formie. Skonstruowała odbiornik działający dzięki Direct LED i uzyskujący doskonałą czerń, którą wzmaga świetny system Ambilight. Wsparcie dla HDR oraz stabilny i funkcjonalny system Android TV dopełniają dzieła.

Pełna specyfikacja oraz CENA z darmowym transportem Philipsa 65PUS7601

Zalety telewizora Philips 65PUS7601

Doskonały kontrast oraz uzyskiwana super czerń. Szybkie odświeżanie na poziomie 120 Hz, które znacząco wpływa na komfort oglądania dynamicznych scen. Doskonała jakość wykonania oraz duże możliwości kalibracji. Pilot z mikrofonem, dzięki któremu możemy sterować głosowo odbiornikiem. Wszystko to w relatywnie w niskiej cenie.

Wady telewizora Philips 65PUS7601

Podstawową wadą telewizora Philips 65PUS7601, która rzuca się w oczy, są kiepskie kąty widzenia, brak wsparcia dla technologii 3D, a także nieco niższe jasności uzyskiwane w przypadku oglądania materiałów w jakości HDR.