Jaki telewizor kupić w 2017 – na co zwrócić uwagę?

 na co zwrócić uwagę?Jaki telewizor kupić w 2017 to pytanie nurtuje nas już  4 miesiące czyli okrągły  kwartał. W końcu przychodzi czas, w którym decydujemy się na zakup nowego telewizora. Rokrocznie ilość modeli do wyboru rośnie w postępie wykładniczym, a ilość dostępnych rozwiązań przyprawia o ból głowy.
W artykule podpowiadam, jak wybrać najlepszy telewizor na początku 2017 roku. Znajdziesz tu wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci kupić możliwie najlepszy, optymalnie dopasowany sprzęt.

Jaki telewizor kupić w 2017 – co wziąć pod  uwagę?

Jaki telewizor kupić w 2017 - na co zwrócić uwagę?

Telewizory HDR w dobrej cenie

 

Najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze

Pierwszy kwartał 2017 roku stoi pod znakiem ubiegłorocznych wyprzedaży. Warto więc poszukać okazji na sklepowych półkach. A okazji nie brakuje. Obecnie bez problemu kupisz wysokiej klasy telewizor z końcówki 2016 roku za mniej niż 2/3 ceny, którą kosztował parę miesięcy wcześniej. Nieskorzystanie z takiej okazji to grzech.

Wybór telewizora ze względu na półkę cenową czyli jaki telewizor kupić w 2017

High-endowe ubiegłoroczniaki

Na jakie ubiegłoroczne telewizory warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim będą to high-endowe sprzęty od firmy Panasonic, Samsung, czy Sony, które obecnie stają się w końcu przystępne cenowo. Sprawdź Panasonica DX900, czy Sony ZD9. Możesz również pokusić się o Samsunga KS9000. Każdy z tych odbiorników TV oferuje naprawdę pokaźną funkcjonalność i wgniatającą w fotel jakość obrazu.

Średnia półka to opłacalny wybór – najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny

Jeżeli obiektem Twojego zainteresowania są telewizory do 4 – 5 tysięcy złotych, zdecydowanie masz z czego wybierać. Bez trudu kupisz telewizor 4K z odświeżaniem 120 Hz. Jeżeli szukasz ubiegłorocznego średniaka, koniecznie sprawdź Panasonica DX750 i Samsunga KS70000. Te sprzęty mogą pochwalić się jasnością 1000 nitów i jakością UHD. Inną atrakcyjną opcją jest Panasonic DS630. Ten telewizor oferuje jakość Full HD z doskonałym i głębokim odwzorowaniem gamutu barw.

Niskobudżetowiec traci na cenie najmniej czyli jaki telewizor kupić w 2017

Jeżeli szukasz taniego telewizora, powinieneś pamiętać, że nie zaoferuje Ci on specjalnych wodotrysków. Kupując tani odbiornik TV, należy zwrócić uwagę, aby wyświetlał on treści minimum w jakości Full HD, a także oferował przyzwoitą jakość wykonania. Co do funkcjonalności – w niskobudżetowych low-endach nie należy spodziewać się niczego specjalnego. Wybierając tani sprzęt, lepiej zaufać sprawdzonym markom, takim jak: Samsung, Sony, Philips, czy Panasonic. Dużym plusem najtańszych telewizorów jest niewielka utrata ich wartości w funkcji czasu. Jeżeli więc nie lubisz tracić pieniędzy na sprzęcie elektronicznym, taki telewizor powinien być dla Ciebie idealny.

Przegląd telewizorów ze względu na oferowaną technologię czyli jaki telewizor kupić w 2017

W 2016 roku prawdziwy szał wywoływały telewizory HDR, OLED i 4K. Jak wygląda to obecnie?

Telewizory HDR

Telewizorów, które obsługiwały jakość HDR w 2016 roku, było jak na lekarstwo. Wraz z rozwijaniem się tej technologii w 2017 należy spodziewać się rozkwitu tej technologii – zwłaszcza, że producenci HDR zaczęło być obsługiwanym standardem przez najnowsze konsole do gier. Godnymi polecenia telewizorami z HDR z końcówki 2016 roku są: Samsung KS7000, KS7500, KS8000, KS9000 i KS9500, Sony ZD9 i Panasonic DX900.

Telewizory OLED

Podobna sytuacja dotyczy również telewizorów wyposażonych w matryce OLED. W momencie, gdy pojawiły się na rynku, ich ceny wprawiały w osłupienie, a same odbiorniki często były poza zasięgiem większości konsumentów. W 2016 roku przewiduje się znaczne stopnienie cen telewizorów wyposażonych w OLEDy. Warto więc jeszcze trochę poczekać, aż w 2017 roku pojawi się więcej modeli, a starsze z nich stanieją jeszcze bardziej.

Telewizory 4K

4K dosyć dobrze zadomowiło się na rynku. Obecnie większość produkowanych telewizorów może pochwalić się taką rozdzielczością. Niestety technologia ta jest jeszcze dosyć młoda. Jeżeli szukasz telewizora obsługującego 4K, pierwszy i drugi kwartał 2017 roku wydaje się rozsądnym czasem, w którym producenci zaczną implementować nieco lepsze, bardziej zaawansowane matryce. Na jaki obecnie telewizor 4K warto zwrócić uwagę? Proponuję modele: Samsung UE32K5500, Samsung UE40J5100, czy Panasonic TX-565DX60E.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami ze świata telewizorów? Obserwuj mojego bloga i podejmuj mądre zakupowe decyzje.