Jak kupić telewizor najtaniej? – Szukaj okazji cenowych

Jak kupić telewizor najtaniej? Każdy z nas chce wydać jak najmniej, kupując możliwie najlepszy sprzęt. Rynek telewizorów rządzi się swoimi prawami, w których kluczowym elementem dyktującym cenę urządzeń jest czas. Czas jest bowiem fundamentalny i oczywiście – jak to bywa w przypadku ruchomości i nowinek technologicznych – działa na naszą korzyść.

W artykule podpowiem, jak kupić telewizor najtaniej i kiedy najbardziej opłaca się kupować nowy telewizor, aby kosztował możliwie najtaniej. Podam również kilka wartych uwagi modeli, których ceny od premiery do dnia obecnego poszybowały w dół – nawet o 40%. Zapraszam do lektury.

Jak kupić telewizor najtaniej – 7 telewizorów, które potaniały najbardziej

1. LG OLED55B6J
55-calowy średniak aspirujący do wyższej półki jakościowej. Telewizor wyposażony jest w ekran OLED i całkiem przyzwoitą funkcjonalność. Wartym odnotowania jest fakt, że wchodząc na rynek, LG OLED55B6J kosztował niemal 16 tysięcy złotych. Obecnie jest to około 8,6 tysiąca złotych. Różnica jest zauważalna, prawda? Prawie 50% spadek ceny w niecały rok? Brzmi super.

2. Panasonic TX-65DX900
Rekomendowany i chwalony przez ekspertów i konsumentów telewizor. Panasonic TX-65DX900 to jeden z pierwszych telewizorów obsługujących pełne HDR. Sprzęt dosyć długo trzymał cenę – i to całkiem zaporową. Dopiero dosyć niedawno zaczął tanieć. W chwili premiery w pierwszym kwartale 2016 roku kosztował 19 tysięcy złotych. Obecnie kupimy go za około 15 tysięcy. Różnica nie jest aż tak duża, jak w przypadku LG OLED55B6J, jednak nadal jest godna uwagi.

SPRAWDŹ NAJNIŻSZE CENY TELEWIZORÓW

3. Panasonic TX-50DX780E
Kolejny godny uwagi sprzęt od Panasonica. Telewizory DX serii 7 i 8   to świetnie wykonane, funkcjonalne odbiorniki oferujące bardzo dobrą jakość obrazu. Od początku jednak ich cena była dosyć wysoka. W chwili wchodzenia na rynek TX-50DX780E kosztował 6600 złotych. Teraz jest to niecałe 3700 złotych. Niemal dwukrotna różnica w cenie w ciągu roku to ogromna okazja. Jeżeli szukasz przyzwoitego 50-calowego średniaka, zwróć uwagę na ten sprzęt.
4. Samsung UE55KU6400
Przyzwoity średniak od Samsunga. Sprzęt nie oferuje wodotrysków, jednak jest to konstrukcja solidna, trwała i oferująca dobrej jakości obraz. Dodając do tego znaczny spadek ceny względem pierwotnego kosztu telewizora, Samsung UE55KU6400 staje się atrakcyjnym i bardzo tanim telewizorem. W chwili premiery kosztował około 4500 zł. Teraz jego cena oscyluje w granicach 3300 złotych. Jak widać, sprzęt potaniał o ponad 25%.
5. Philips 65PUS7101
Kolejna – nieco mniej przeceniona – propozycja. Telewizor Philips 65PUS7101 w kwietniu kosztował 9 tysięcy złotych. Obecnie przyjdzie nam za niego zapłacić nieco mniej niż 8 tysięcy złotych. Wraz z kolejnymi modelami Philipsa, które zawitają na sklepowe półki w 2017 roku, cena 65PUS7101 poszybuje na łeb na szyję.
6. LG 43LH570V
Pierwszy telewizor od LG w zestawieniu i pierwszy low-endowy sprzęt. W momencie wychodzenia na rynek kosztował 2 tysiące złotych. Obecnie LG43LH570V wyniesie nas nieco ponad 1,5 tysiąca złotych. Spadek ¼ kwoty w ciągu roku to bardzo dużo. Omawiany telewizor to klasyczny, tani i prosty sprzęt, który pozwoli oglądać filmy w jakości Full HD. Idealnie sprawdzi się dla wszystkich mało wymagających użytkowników.
7. Samsung UE49KS7000
Jeden z popularniejszych telewizorów minionego roku. Oferuje bogatą funkcjonalność, świetniej jakości obraz, system Smart TV oraz eleganckie wzornictwo, a wszystko to w atrakcyjnej kwocie. Już w chwili premiery w kwietniu 2016 roku kosztował 5 tysięcy złotych. Obecnie jego najniższa cena wynosi 4,3 tysięcy złotych. Urządzenie zdecydowanie warte jest tych pieniędzy.
Jak kupić telewizor najtaniej? Znalazłeś niesamowitą promocję na telewizor? Koniecznie podziel się z nami tą wiadomością w komentarzu!