Samsung SUHD seria KS7000 – test 49-65 cali w jakości UHD Premium

Samsung SUHD seria KS7000 to wzorzec najlepszego stosunku ceny do jakości. Średnia półka cenowa nie oferuje może wodotrysków, jednak omawiany w tym teście sprzęt zdecydowanie godny jest polecenia każdemu, kto szuka sprzętu o możliwie najlepszych parametrach i najniższej cenie. Zapraszam do testu Samsunga SUHD serii KS7000.

Samsung SUHD seria KS7000 – test 49-65 cali w jakości UHD / 4K Premium

Samsung SUHD seria KS7000 – design 360

Samsung SUHD seria KS7000 prezentują się naprawdę nieźle. Design 360, czyli standardy dbające o nowoczesne wzornictwo Samsunga, powoduje, że telewizory linii KS7000 okażą się nie tylko ozdobą salonu, a centralnym punktem skupiającym uwagę. Ukryte złącza w module

One Connect to gwarancja estetyki. Dodając do tego niemalże bezramkowy wyświetlacz oraz dwie stylowe nóżki boczne, otrzymujemy sprzęt, który aspiruje do o wiele droższej półki cenowej.

Samsung SUHD seria KS7000 – jakość UHD/4K

Tutaj nieco się rozpiszę, ponieważ technologia dbająca o obraz telewizorów Samsung SUHD serii KS7000, zdecydowanie warta jest bliższej uwagi. Jakość UHD 4K w 2017 staje się standardem, wobec czego nie ma się co dziwić, że świetne odbiorniki ze średniej półki cenowej obsługują taką szczegółowość obrazu.
Za naturalną gamę kolorów odpowiedzialny jest panel Quantum Dot, który pozwala omawianym odbiornikom odwzorować nawet 64 razy więcej lepiej zoptymalizowanych pod kątem realizmu barw.

Technologia SUHD Remastering również odpowiada za optymalizację i poprawę barw, rozdzielczości i kontrastu wyświetlanych klatek, zbliżając finalny obraz do jakości HDR.
Za szczegółowość obrazu odpowiada technologia UHD Dimming, która wyostrza i dba o naturalny charakter każdej klatki obrazu. Na uwagę zasługuje również funkcja Ultra Black, która poprawia właściwości ekranu, poprawiając widoczność i zmniejszając odbijanie się światła.

Samsung SUHD seria KS7000 – 40Watt dźwięku

40 W głośniki z kodekami DTS i Dolby Digital Plus brzmią naprawdę nieźle. Technologia Wallmount Sound Mode, kompatybilność z systemami Multiroom, TV SoundConnect, czy obsługa bezprzewodowych słuchawek via Bluetooth powodują, że jakość audio w telewizorach Samsung SUHD serii KS7000 stoi na wysokim poziomie.

Samsung SUHD seria KS7000 – 4+ za interfejsy

Tutaj możemy spodziewać się odpowiedniej ilości portów. Nie ma szału, natomiast nie powinniśmy narzekać na kiepskie wyposażenie wejść i wyjść telewizorów serii KS7000. Znajdziemy w nich 4 porty HDMI, 3 porty USB, port LAN, optyczne wyjście audio, wyjście RF, gniazdo CI, czy złącze Anynet+.

 

Zabrakło natomiast wejścia komponentowego i kompozytowego. Nie znajdziemy również portu mini-jack i Scart.
W ramach interfejsów bezprzewodowych możemy liczyć na Wi-Fi Direct, Bluetooth Low Energy, Samsung Smart View, Mirroring z DLNA.

Samsung SUHD seria KS7000 – komunikacja Smart HUB

Komunikacja telewizorów serii Samsung SUHD KS7000 w dużej mierze opiera się na Smart HUB, czyli kompletnemu systemowi Smart TV od Samsunga.

 

W ramach niego możliwa jest sterowanie telewizorem z poziomu smartfona, pilota lub za pomocą głosu. Funkcja Quick Connect oraz Smart View pozwala na proste wymienianie multimediów między urządzeniami mobilnymi a telewizorem. Funkcja Samsung Smart Control umożliwia proste sterowanie i nawigowanie po menu za pomocą panelu Smart HUB. Samsung SUHD KS7000 automatycznie wykrywa, identyfikuje i nazywa podłączane od niego urządzenia.

Samsung SUHD seria KS7000 – funkcjonalność systemu TIZEN

Za funkcjonalność telewizorów Samsung SUHD serii KS7000 odpowiedzialny jest świetny, stabilny i bogaty w opcje system Samsunga – Tizen. W ramach niego Smart TV działa płynnie, a ilość funkcji zdecydowanie może się podobać. Umożliwia streamowanie obrazu z popularnych serwisów streamingowych, granie w różnorodne gry, surfowanie po sieci, korzystanie z aplikacji VOD, czy podłączanie smartfonów, pendrive’ów, lub innych urządzeń mobilnych wprost do odbiornika.

Samsung SUHD seria KS7000 – cena a przekątne

Seria Samsung SUHD seria KS7000 składa się z czterech odbiorników: 49”, 55″,60″ i 65”. 49-calowy telewizor to koszt rzędu 4,5 tysiąca złotych. Za telewizor 55-calowy zapłacimy około 5 tysięcy, 60-calowy kosztuje około 6,5 tysiąca złotych, natomiast największy, 65-calowy Samsung SUHD KS7000 to wydatek oscylujący w granicach ponad 8 tysięcy złotych.

Przyzwoitą ofertę cenową wraz z pełną specyfikacją techniczną wszystkich 4 modeli przekątnych Samsung SUHD seria KS7000 znalazłem TUTAJ

Przeczytaj także Wszystko o SUHD

Test Samsung SUHD seria KS7000 – podsumowanie

Test Samsungów SUHD serii KS7000 wskazuje, że są to obecnie jedne z ciekawszych propozycji ze średniej półki cenowej. Najmniejszy przedstawiciel serii to połączenie świetnej jakości obrazu i dużej funkcjonalności w bardzo dobrej cenie. W przypadku większych odbiorników przyjdzie nam zapłacić nieco więcej, niemniej zakup będzie jak najbardziej udany.

Zalety Samsung SUHD serii KS7000

Największa zaleta to oczywiście wspomniany stosunek do jakości. Oferuje on świetny design i w zasadzie na każdym polu spisuje się bardzo dobrze. Stabilny i sprawnie funkcjonujący system Tizen oraz duża ilość gier i aplikacji powodują, że Smart TV działa naprawdę dobrze.

Wady Samsung SUHD serii KS7000

Do wad Samsungów SUHD serii KS7000 mogę zaliczyć brak technologii 3D, której telewizory omawianej serii nie wspierają. Mogę się również przyczepić do lekkich smug powstających podczas dynamicznych obrazów.