Samsung UE75H6400 Full HD test – świetne kino w rozmiarze 190 cm

Samsung UE75H6400 Full HD test to jeden z tych naszpikowanych technologią telewizorów, który łączy świetną jakość z bardzo przystępną ceną – o nowoczesnym designie nie wspomnę. Zastanawiasz się nad dużym i jednocześnie dobrej klasy telewizorem oferującym świetne kino? Omawiany w teście Samsung powinien Cię zainteresować. Zapraszam do mojego testu Samsunga UE75H6400 Full HD.Omawiany odbiornik znajduje się w zasięgu nawet mniej zamożnego kinomaniaka, co czyni go jeszcze ciekawszą propozycją.

Samsung UE75H6400 Full HD test – świetne kino w rozmiarze 75 cali

Przeczytaj także Ranking telewizorów 75 cali

Samsung UE75H6400 Full HD test – super design

Dzięki technologii LED telewizor Samsung UE75H6400 Full HD może pochwalić się stosunkowo niewielką grubością – rzędu niecałych 71 mm. Ekran jest niemal bezramkowy i stoi na stylowych dwóch srebrnych nóżkach umieszczonych po bokach odbiornika. Design sprzętu stoi na naprawdę wysokim poziomie i nie powinien zawieść nawet najbardziej wymagających estetów.

Samsung UE75H6400 Full HD test – obraz Full HD

Za jakość obrazu w telewizorze Samsung UE75H6400 Full HD test odpowiedzialna jest cały arsenał technologii. Na początku warto wspomnieć o zaimplementowanym procesorze obrazu 3D Hyper Real Engine, który dba o prawidłowe wyświetlanie nawet najbardziej dynamicznych klatek. Technologia Clear Motion Rate pozwala na zminimalizowanie rozmycia obrazu podczas dynamicznych scen, co w połączeniu ze 190 cm przekątną ekranu robi świetne wrażenie.
Nie mogło zabraknąć również technologi Wide Color Enhancer Plus i Auto Depth Enhancer. Pierwsze pojęcie odnosi się do algorytmu poprawiającego jakość obrazu, a w szczególności jego odcieni i szczegółowości. Drugi termin odnosi się do poprawy poziomów kontrastów i głębi kolorów. Samsung UE75H6400 Full HD wyposażony jest również w pasywną technologię 3D (potrzebne okulary 3D), oferującą przyzwoitą jakość obrazu bez zamazań i zakłóceń.

Samsung UE75H6400 Full HD test – dźwięk jak 2 x 10 W

Dźwięk oferowany przez telewizor Samsung UE75H6400 Full HD test nie powala. Koreańczycy, tworząc odbiornik, skupili się na funkcjonalności i jakości obrazu. Tak jak większość odbiorników z tej samej półki cenowej, Samsung UE75H6400 Full HD zaoferuje dwa 10 W głośniki oraz system audio obsługujący DTS Premium Sound 5.1 i Dolby MS10. Na uwagę zasługuje ciekawa funkcja Avl, czyli automatycznego ograniczania wzrostu głośności.

Samsung UE75H6400 Full HD– test interfejsów

Jak przystało na solidny jakościowo sprzęt, Samsung UE75H6400 Full HD test obsługuje sporą ilość złączy i portów, które poszerzają jego funkcjonalność. Znajdziemy tu 4 porty HDMI, 3 porty USB, Scart, wejście RF, optyczne wyjście cyfrowe audio, wyjście słuchawkowe, kompozytowe i komponentowe. Poza tym omawiany Samsung posiada wbudowany WLAN i złącze Anynet+ (HDMI-CEC).
Taka ilość obsługiwanych portów i interfejsów w zupełności wystarcza zdecydowanej większości użytkowników i w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności telewizora.

Samsung UE75H6400 Full HD test – dobra komunikacja

Samsung UE75H6400 Full HD posiada spore możliwości komunikowania i nawigowania po kolejnych interfejsach i opcjach. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest przyjemny panel dotykowy, dzięki któremu możliwe staje się sprawne przełączanie między aplikacjami i ekranami. Pilot doskonale spełnia funkcję wskaźnika i ułatwia wpisywanie tekstu.
Za pomocą nawigowania głosowego, porozumiewanie się z telewizorem Samsung UE75H6400 Full HD nabiera zupełnie nowego znaczenia. Wypowiadanie prostych poleceń umożliwi sprawne nawigowanie po kanałach, stronach internetowych i aplikacjach. Oczywiście funkcja dostępna jest w naszym rodzimym języku, a cały system opiera się na prostych słowach kluczowych.

Samsung UE75H6400 Full HD test –  funkcjonalność rodem z Korei

Za funkcjonalność telewizora Samsung UE75H6400 Full HD odpowiedzialny jest system Samsung Smart TV, który posiada całkiem przyzwoitą ilość gier i aplikacji. Za jego pomocą możemy streamować obraz z urządzeń mobilnych i do nich z ekranu telewizora. Poza tym z łatwością możemy surfować po sieci, czy rozmawiać na Skypie.

Samsung UE75H6400 Full HD test – podsumowanie budżetowego olbrzyma

Podsumowując mój test – Samsung UE75H6400 Full HD to godny polecenia odbiornik. Niewielkie ramki oraz 190 cm przekątna powodują, że ekran jest naprawdę duży i prezentuje się znakomicie. Dokładając do tego sporą ilość funkcjonalności, nowoczesny design i technologię, połączone z niewygórowaną ceną, uzyskujemy bardzo ciekawą propozycję oo olbrzymiego domowego kina.

Zalety serii Samsung UE75H6400 Full HD test

Podstawową zaletą, jaka rzuca się w oczy, jest solidność wykonania telewizora. Na pochwałę zasługuje jakość obrazu, płynność działania oraz funkcjonalne sterowanie telewizorem i jego funkcjami. Nie można zapomnieć o sporej ilości portów i interfejsów. Do zalet możemy zaliczyć również niewygórowaną, dobrze dopasowaną cenę odbiornika.

Wady serii Samsung UE75H6400 Full HD test

W zasadzie ciężko jest się do czego przyczepić, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę sprzętu. Poza miernym systemem nagłośnienia telewizora Samsung UE75H6400 Full HD, do swego rodzaju żartobliwej „niedoskonałości” możemy zaliczyć brak systemu Ambilight, czy umieszczenie wejścia słuchawkowego z tyłu obudowy telewizora.

Samsung UE75H6400 – pełna specyfikacja, cena oraz darmowy transport