Telewizor Samsung 4k UHD 55 cali test – Samsung UE55KS7000

Telewizor Samsung UE55KS7000 4k UHD 55 cali test

Telewizor Samsung UE55KS7000 4k UHD 55 cali test

Test telewizora Samsung UE55KS7000 zaprezentuje odbiornik 4K w 55-calowej oprawie, o bardzo dobrym współczynniku ceny do jakości. Jest to świetny odbiornik w doskonałej cenie, który wśród konkurencji nie ma sobie równych. Samsung UE55KS7000 to przedstawiciel nieco wyższej półki cenowej, który wiedzie prym niemalże w każdym aspekcie. Jest konkurencyjny zarówno w prezentowanej jakości obrazu, jak i ogromnej funkcjonalności, nie wspominając o świetnym, nowoczesnym wyglądzie. Z powodzeniem możemy zakwalifikować go do klasy premium. Zapraszam do mojego testu telewizora Samsung UE55KS7000.

Telewizor Samsung UE55KS7000 4k UHD 55 cali test

Telewizory Samsung 4k UHD 55 cali test bezramkowego designu

Prezentowany telewizor od Samsunga to nie tylko bogactwo funkcji i doskonały obraz, ale również świetne wzornictwo, które przykuwa uwagę i zdradza, że mamy do czynienia z urządzeniem z wyższej półki. Samsung stworzył telewizor, który prezentuje się doskonale z każdej ze stron – zgodnie z założeniem Designu 360.
Ekran w TV jest niemal bezramkowy, a stylowe chromowane nóżki na dwóch końcach ekranu dodają odbiornikowi elegancji i nowoczesnej prezencji. Bez problemu go również powiesimy na ścianie dzięki zgodności z VESA.

Telewizory 55 cali z Dużym rabatem cenowym w media-markt

 

Telewizor Samsung 55 cali test 4k UHD dla oczu

Telewizory Samsung 4k UHD 55 cali test - UE55KS7000

Telewizory Samsung 4k UHD 55 cali test – UE55KS7000

Za najwyższą jakość obrazu odpowiada wiele zaimplementowanych technologii. Telewizor Samsung UE55KS7000 pod tym względem naprawdę ma się czym pochwalić. Dzięki panelowi Quantum Dot użytkownik uzyskuje bogatą gamę kolorów prezentowanych w naturalnych odcieniach.
Inną technologią dbającą o prezentowanie treści na najwyższym poziomie jest HDR 1000. Dzięki niej możliwe jest uzyskanie doskonałego kontrastu oraz intensywności prezentowanych barw. Technologia ta wpływa na doskonałe odwzorowanie rzeczywistej kolorystyki obrazów.
Dzięki silnikowi remasterujacemu obraz prezentowany w jakości 4K poddawany jest retuszowi oraz modyfikacjom usprawniającym jasności, rozdzielczość, prezentowane kolory i kontrast. W ramach silnika SUHD minimalizowane i eliminowane są zakłócenia obrazu. Wszystko to sprawia, że telewizor Samsung UE55KS7000 może pochwalić się indeksem PQI na poziomie 2100.
Ostatnią implementacją wpływającą na doskonałą jakość obrazu jest UHD Dimmin, która wpływa na poprawę szczegółowości obrazu poprzez manipulacje kontrastem i ostrością. Jakość obrazu oferowanego przez telewizor Samsung UE55KS7000 jest zdecydowanie jedną z mocniejszych stron testowanego urządzenia.

Telewizor Samsung 4k UHD 55 cali test dźwięku 2.1 o mocy 40W

Test telewizora Samsung 4k UHD 55 cali UE55KS7000

Test telewizora Samsung 4k UHD 55 cali UE55KS7000

Telewizor Samsung UE55KS7000 nie zostawia na konkurencji suchej nitki również pod względem oferowanego dźwięku. Głośniki w systemie 2.1 o mocy 40 W wpływają na maksymalizację komfortu oglądania filmów i seriali. Wspierają one kodek Dolby Digital Plus i DTS, a także oferują tryb Wallmount Sound Mode, który umożliwia konfigurację ustawień audio.

Samsung 4k UHD 55 cali test ergonomii i funkcjonalności telewizora Samsung UE55KS7000

Tutaj również nie możemy narzekać. Telewizor Samsung UE55KS7000 pod względem funkcjonalności również prezentuje się znakomicie. Rozbudowane funkcje związane ze Smart TV pozwalają nam na niczym nieskrępowane korzystanie z usług portali streamingowych, transmisję wideo, audio i obrazów z urządzeń mobilnych, czy na korzystanie z wielu aplikacji i gier dostępnych na platformie Smart Hub. Streamowanie z urządzeń mobilnych ułatwiają funkcje Quick Connect i Smart View.
Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez prosty i intuicyjny panel Smart Control. Ciekawą i nowoczesna funkcją jest również sterowanie głosem. Dzięki niemu za pomocą głosu możemy łatwo obsługiwać najważniejsze funkcje telewizora – zmieniać kanały, wyłączać go, czy przeglądać sieć. Ta rewolucyjna technologia naprawdę znacznie podnosi komfort korzystania z telewizora Samsung UE55KS7000.

Telewizor Samsung 4k UHD 55 cali  – porty i interfejsy jak okno na świat

Telewizor Samsung UE55KS7000 oferuje pokaźny zestaw złącz oraz interfejsów bezprzewodowych. Znajdziemy tu 4x HDMI, 3x USB, port Ethernet, cyfrowe wyjście audio, wyjście RF, gniazdo CI, Anynet+, HDMI i kilka mniej ważnych portów. Nie zapominajmy również o interfejsie Wi-Fi z DLNA i Bluetooth Low Energy. Jak widać, producent nie oszczędzał na portach i interfejsach.

Telewizory Samsung 4k UHD 55 cali – energooszczędność na poziomie A+

Test energooszczędności telewizora Samsung UE55KS7000 4k UHD 55 cali

Telewizor Samsung UE55KS7000 mimo ogromnej funkcjonalności, 55-calowym ekranie i jakości 4K, maksymalnie jest w stanie pobrać moc rzędu 180 W, co plasuje go w klasie energetycznej A+. Wynik jest bardzo przyzwoity, zważywszy na to, że telewizor Samsung UE55KS7000 jest prawdziwym „kombajnem”.

Telewizor Samsung 4k UHD 55 cali – podsumowanie testu  Samsung UE55KS7000

Test telewizora Samsung UE55KS7000 4k UHD 55 cali

Testowany telewizor Samsung UE55KS7000 to bezkompromisowy odbiornik, który dedykowany jest osobom nielubiącym półśrodków. Szeroka funkcjonalność, doskonała jakość obrazu, za którą stoi sztab różnorodnych technologii, ponadprzeciętna jakość dźwięku i design, który potrafi oczarować to podstawowe zalety tego telewizora.
Wszystkich jego funkcji nie wymieniłem, ponieważ nie sposób zrobić tego w formie krótkiego artykułu. Serdecznie polecam telewizor Samsung UE55KS7000, ponieważ w kwocie około 5,5 tysiąca złotych jesteśmy w stanie otrzymać świetny TV 4K z ogromem funkcji. Obecnie jest to jeden z lepszych wyborów na rynku.
Jedną z wad urządzenia może okazać się brak wsparcia dla sprzętowej aktualizacji TV o nowe kodeki, standardy lub aktualizacje systemu. Może być to poważna wada dla wszystkich, którzy oczekiwali, że koreańska firma będzie przez dłuższy czas będzie aktywnie wspierać swoje urządzenia.

Oferta cenowa i pełna specyfikacja techniczna telewizora Samsung UE55KS7000

Jesteś ciekawy testów innych telewizorów? Spójrz również na inne testy i rankingi, które regularnie pojawiają się na moim blogu. Co Ty sądzisz o telewizorze Samsung UE55KS7000? Zapraszam Cię do komentowania i udostępniania tego wpisu.